Pertev Naili Boratav

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Geçtiğimiz yaz kardeşim dediğim can arkadaşlarım Ertuğrul, Hakkı ve Orhan ile Mudurnu'ya turistik seyahat yaptık.

Devamını oku...

Yaşamak Sen Ne Güzelsin Her Şeye Rağmen

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Hayatla barışıp, ona dokunabilmemiz için önce içimizdeki 'ben' ile barışmamız gerek. Kendinizi, kendinize her halinizle teslim edin.

Devamını oku...

‘Yaşamak İçin Güzel Bir Yer’

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Christophe Colomb'un karaya ayak bastığı yerdir Küba. Yeni kıtanın ilk keşfedilen toprağı.
Adı o zamanlarda yaşayan yerlilerin dilinde "Yaşamak için güzel bir yer" anlamına geliyormuş.

Devamını oku...

Köyüme Ziyaret…

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Köy hasreti çekenlerin yüreğine su serper belki bir nebze bu ayki yazım. Ben suyu pınarından içtim bu sene köyüme giderek. Hazan mevsimine denk gelir hep, köyüm Suceyin'e ziyaretlerim benim. Bu senede öyle oldu

Devamını oku...

“Bu Görev Benim İçin Onurdur”

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Ertuğrul Fırkateyni’nin hikayesini ilk Sunay Akın'ın anlatımından dinlemiştim. İlk dinlediğimde çok etkilemişti beni bu hikaye. Fırkateyni anlatmaya geçmeden önce o dönemlere biraz değinmek gerek. II. Abdülhamit'in bahriyesi donanmaya hiç önem vermezdi. Araştırmacı, yazar ve emekli hakim tümamiral Fahri Çoker, “Deniz Harp Okulumuz” adlı kitabında bu konunun nedenini şöyle anlatıyor:

Devamını oku...

Her Çocuk Özeldir

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Solomon Adası’ndaki yerlilerin ilginç bir ağaç kesme yöntemi olduğunu biliyor musunuz? Teknolojik alet edevatları olmadığından ve güçlerinin yetemeyeceği çok kalın gövdeli olan ağaçların karşısına geçip etrafını sararak hep bir ağızdan ağaca kötü sözler söylerlermiş. Ağaçların içerisinde bir ruh olduğuna inanan halk, kötü sözlere dayanamayan ruhun ağacı terk etmesini sağlayarak ağacın devrilmesine sebep oluyorlarmış.
Düşünebiliyor musunuz? Koskoca gövdeli ağaçlar kötü söze dayanamıyormuş. Japon bir araştırmacı suya değişik müzikler dinleterek, suyun kristal yapısının fotoğraflarını çekmiş.

Devamını oku...

Sanatın Salgado Hali

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Sanat insanlığa hizmet etmeli, insanın insanla iletişim kurma aracı olmalıdır. Bir duygu durumunu sanatsal estetikle aynı zamanda sarsıcı şekilde başka bir kişiye tesir ettirebilene sanatçı denmelidir.

Devamını oku...

Milenyum Çağı

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Değerli okuyucularım, bu ay seyahatlerimin yoğunluğundan ötürü köşeme yeterli zamanı ayıramadım. Yeterli diyorum, çünkü bilgisayarın başına geçer geçmez yazıp, çizip hemen nihayete erdirilen bir süreç olamıyor benim için…
Ayda bir de olsa sorumluluğunu üstendiğim bu sayfanın oluşumu; evvela taslak bir yazı ile başlayıp, sonraki günlerde de bu taslak üzerinden geliştirmeler yapıp, bir hafta gibi bir sürede yeterince bende demlenince sizlerle paylaşıyorum.
Bu ayki köşemde aynı lezzeti alacağınızı inandığım ve kalemine çok güvendiğim Perihan Metin imzalı yazıyı sizlerin beğenisine sunmak istiyorum. Keyifli okumalar…

Devamını oku...

Yalnızlık Hasret Kokar

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Etrafında insan kalabalığı olsa da yanında olmasını istediklerin yanında değilse veya ayrılma anı ise o an gece yarısı sokak ortasında yanan sokak lambası gibi yalnız hisseder insan kendini.
Ayrılma anları, ah o ayrılma anları...

Devamını oku...

“Yaşar’ımı Verin Bana”

ÇETİN YAMAN

Kadrajımdan Sanat

Zaman zaman hepimizin yaşamlarında olur ya hani, hiç beklemediğiniz bir anda, hiç beklemediğiniz bir güzellik çalıverir kapınızı. O anı güzel kılan anın tesadüfi oluşu mudur, yoksa tesadüfi yaşanan o anın planlanamayışı mıdır bilinmez.

Devamını oku...

  sigortacim sayi 28 haziran
 Haziran 2018 / Sayı:28

Yazarlar

 • Jun 05 , 2017

  MUSTAFA NAZLIER

  Sigorta Eksperi

  Tüm sektör aktörleri sigorta eksperlerinden eşit olarak aynı kalitede düzenli hizmeti alabilmelidir. Bunu sağlamanın tek yolu eğitim ve bilginin güvenli olarak istikrarlı biçimde eksperler tarafından tüm paydaşlarına bağımsız ve tarafsız sunulabilmesidir.

 • Jun 02 , 2017

  M. JALE BAYAV

  TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi

  Geçmişteki hatalarımız, geleceğimize yön veren en iyi derslerdir aslında, önemli olan hataları görebilmek ve kabullenebilmek cesareti ve olgunluğu ile kendimizi yenilememizdir.
  Hayatta ya Bey olacaksın ya Paşa, ya Ağa olacaksın ya da Maşa…

 • Jun 02 , 2017

  ADNAN ÇELİK

  Parametre

  Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri 718 milyar lirayı aştı. Borsa İstanbul'da en yüksek piyasa değerine sahip şirket, 41,1 milyar lira ile Koç Holding olurken, onu Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası izledi.

 • Jun 02 , 2017

  HANİFE KARAMUSTAFAOĞLU

  Eğitim

  Birçok işi halletmeye çalışıp yine de hiçbirini tamamlayamıyorsanız ya da sabah erkenden işe gittiğiniz halde hâlâ verimli çalışamadığınızı düşünüyorsanız bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Amacınız iş hayatında üretkenliğinizi artırmak ise işte uygulamanız gereken 5 madde...
  Üst üste yapılan toplantılar, ardı arkası kesilmeyen mailler ve yapılacak işlerin birikmesi… Gün boyu çalışıyor, öğle tatillerinden feragat ediyor, hatta mesaiye kalıyor fakat yine de bir türlü işlerinizi bitiremiyorsanız, modern çalışma hayatının en büyük sıkıntılarından biri olan “verimsiz çalışma kriziyle” karşı karşıyasınız demektir. Ancak gün içerisinde üretkenliğinizi etkileyen durumları öğrenerek ve gerekli önlemleri alarak daha verimli çalışmanız mümkün. İşte iş hayatında üretkenliğinizi artıracak 5 yöntem:

 • Jun 02 , 2017

  HASAN ALİ GÖZÜKARA

  Otoacente

  Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow" kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl "Geleceğe Yakından Bakın" sloganıyla gerçekleştirilen fuar 21-30 Nisan tarihlerinde açık kaldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, bu sene aralarında daha çok Türkiye'de üretim yapan firmaların bulunduğu otomotiv markaları yeni modellerinin lansmanlarını gerçekleştirdi.
  Bugünün ve geleceğin teknolojilerinin sergilendiği fuara, Alfa Romeo, Aston Martin, Dacia, DFSK, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Lexus, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Smart, Ssangyong ve Toyota katıldı. Fuarda, otomotiv markalarının yanı sıra, teknoloji, inovasyon, bilişim, aksesuar ve yan sanayi firmaları, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşları da yer aldı.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: