Duyurular

Tüsaf & Edm İşbirliğiyle

 TÜSAF'tan e-fatura, e-arşiv fatura, e- imza ve KEP indirim KAMPANYASI

AYRINTILI BİLGİ İÇİN LİNKİ VERİLEN  DOSYAYA TIKLAYINIZ.   pdf icon

Sektör Duyurusu
 2016/26 SEKTÖR DUYURUSU
pdf icon
Sektör Duyurusu
 2016/24 SEKTÖR DUYURUSU

 

pdf icon

Sigortacılığa giriş eğitim programı 17 Ekim’de

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV), sigorta sektörüne yeni başlayanlar için hazırlanan “Yeni Başlayanlar İçin Sigortacılığa Giriş” eğitim programının 17 Ekim’de başlayacağını açıkladı. Program ile sigorta sektöründe işe başlayanların sigorta piyasasını tüm yönleri ile kavramaları, teknik ve hukuki konularda yeterli ön bilgiye sahip olmaları, sigortacılığı bir bütün olarak görmeleri ve karşılaşacakları sorunların yanıtlarını nerede arayacaklarını bilmeleri amaçlanıyor. Programda, “Sigorta Sektörü ve Piyasa Bilgisi”, “Sigorta Hukuku”, “Ürün ve Hasar Bilgisi” gibi sigorta sektöründe çok önemli olan alanlarda eğitim verilecek. Önemli bir eksikliği gidereceği düşünülen “Yeni Başlayanlar İçin Sigortacılığa Giriş” programına kayıt için başvurular ise 14 Ekim’de sona eriyor.

Broker Teknik Personel Sınavı 15 Ekim’de

Sigorta ürünlerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme, sigorta risklerini değerlendirme, sigorta tekliflerini hazırlama ve sonuçlandırma işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavı” düzenlenecek. Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından gerçekleştirilecek sınav 15 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da yapılacak.

Teknik Personel Yeterlilik Sınavı (Bankalar, Acenteler ve Çağrı Merkezleri İçin)

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

Devamını oku...

  sigortacim sayi 28 haziran
 Haziran 2018 / Sayı:28

tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: