Tusaf Hakkında

Kurulduğu tarihten itibaren, sigorta acentelerini ilgilendiren tüm çalışmaların içinde bulunan Federasyon'umuz, özellikle kamu tarafından gerçekleştirilen mevzuat değişiklilklerinde, sigorta acentelerini temsil etmiş bulunmaktadır.

Başta sigorta sektörü olmak üzere ilgili kamu kurumlarına hizmet vermek amacıyla kurulmuş bulunan TRAMER Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi'nin faaliyete geçmesi ile birlikte düzenlenen tanıtım çalışmalarına, acenteleri temsil eden sivil toplum kuruluşu olarak katkı vermiş, ülke genelinde Ticaret Odaları, Dernekler ve acentelerle düzenlediği toplantılara, Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Tramer Müdürlüğünü konuk ederek sistemin tanıtılması, sağlıklı çalışması ve aksaklıkların giderilmesi yönünde önemli çalışmalar sergilemiştir.

Keza, 1 Nisan 2008 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Kaza Tespit Tutanağı uygulaması nedeniyle,ülke genelinde Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Tramer Müdürlüğü ile İl Trafik Müdürlüklerinin katıldığı ve uygulamanın sigorta acentelerine tanıtıldığı toplantılar düzenlemek suretiyle sisteme katkı vermiştir.

Sigorta sektörünün yeniden yapılanmasını amaçlayan mevzuat değişiklikleri çerçevesinde, 5684 sayılı yasanın hazırlanışı sırasında Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ile sürekli görüş alışverişinde bulunulmuş olan Federasyon'umuz Genel Müdürlük tarafından da kabul gören en büyük sivil toplum kuruluşu olmuştur. yasa tasarısının hazırlanmasıyla birlikte,T.B.M.M. ilgili komisyonlarında da yer almış olan Federasyon'umuz tasarının TBMM Genel Kurulunda geçmesi yönünde çalışmaları yürüten tek sivil toplum kuruluşudur.

Yine, mevzuat çalışmaları arasında önemli bir düzenleme olan Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin hazırlık çalışmaları sırasında da kamu otoritesi tarafından görüşlerine başvurulan bir sivil toplum kuruluşudur


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: