Emlak vergisi

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M. Mali Müşavir

Gayrimenkul sahipleri emlak vergilerinin ilk taksitlerini ödemeye mart ayından başlayarak mayıs sonuna kadar ödemekle yükümlüler. İkinci taksit ise kasım sonuna kadar ödenecektir. İstenildiği takdirde tek seferde ödeme imkanı vardır. Emlak vergileri mülkün bağlı olduğu belediye veznesine, banka hesabına veya kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Devamını oku...

Sigorta acenteleri de artık birer KOBİ

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M. Mali Müşavir

Sigorta acenteleri ve sigorta aracıları KOBİ statüsüne geçirildi. Acenteler artık, KOSGEB’in sunduğu avantajlı kredi olanaklarından yararlanabilecek.

Devamını oku...

Kira gelirlerinin beyanı

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M. Mali Müşavir

Maliye Bakanlığı, tapu, adrese dayalı nüfus kayıt sistemi, bankalar, PTT elektrik dağıtım şirketleri, doğalgaz dağıtım şirketleri su idareleri, DASK gibi birçok kurum ile işbirliği yaparak GMSİ iradının bulunup bulunmadığını araştırıyor.

Devamını oku...

Vergi borçları ertelendi

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M. Mali Müşavir

Geçen yıl yürürlüğe giren ve başvuru süresi 25 Kasım 2016'da sona eren vergi, prim borçları ve para cezalarıyla ilgili affa başvurup indirimli ödemeyi yapamayanlara yeni hak getirildi.

Devamını oku...

Asgari ücret

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M. Mali Müşavir

15 milyon çalışanı ilgilendiren 2017 yılı asgari ücrette net ve brüt rakamları ayrıca işverene maliyetini biliyor musunuz?

Devamını oku...

Bes mi Pes mi?

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M. Mali Müşavir

Türk vatandaşı olup 45 yaşını doldurmamış olanlardan ücret karşılığı çalışanlar, işveren tarafından bir emeklilik sözleşmesiyle emeklilik planına dahil edilecek.

Devamını oku...

Net asgari ücret 1300 TL’den az olamayacak

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M. Mali Müşavir

İlave asgari geçim indirimi uygulamasından, 2016 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ilişkin net ücretleri 193 sayılı Kanunun 103 üncü maddesinde yazılı tarife nedeniyle 1.300,99 TL’nin altına düşen hizmet erbabı yararlanacak.

Devamını oku...

Kasa ve ortaklar üzerindeki paraların durumu

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M. Mali Müşavir

Nedeni ne olursa olsun hem kasa fazlalığı hem ortaklar cari hesabının yüksekliği işletmeler açısından çok ciddi cezai sonuçları da beraberinde getirmektedir.

Devamını oku...

Devlete Olan Borçların Yapılandırılması

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M. Mali Müşavir

6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile Devletin Vergi ve SGK alacakları yeniden yapılandırılıyor. 2016 yılı Haziran ayı ve daha önceki aylara ilişkin vergi- SGK alacakları ve bunların gecikme cezaları yapılandırma kapsamındadır.

Devamını oku...

Bazı Alacakların Yapılandırma Nedeni Ve Kapsamı

ERDOĞAN ERTÜRK

S.M.Mali Müşavir

Tahsil edilemeyen vergi ve sigorta prim borçlarının yeniden yapılandırılmasını amaçlayan “ Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Teklifi ”, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.

Devamını oku...

  sigortacim sayi 28 haziran
 Haziran 2018 / Sayı:28

Yazarlar

 • Jun 05 , 2017

  MUSTAFA NAZLIER

  Sigorta Eksperi

  Tüm sektör aktörleri sigorta eksperlerinden eşit olarak aynı kalitede düzenli hizmeti alabilmelidir. Bunu sağlamanın tek yolu eğitim ve bilginin güvenli olarak istikrarlı biçimde eksperler tarafından tüm paydaşlarına bağımsız ve tarafsız sunulabilmesidir.

 • Jun 02 , 2017

  M. JALE BAYAV

  TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi

  Geçmişteki hatalarımız, geleceğimize yön veren en iyi derslerdir aslında, önemli olan hataları görebilmek ve kabullenebilmek cesareti ve olgunluğu ile kendimizi yenilememizdir.
  Hayatta ya Bey olacaksın ya Paşa, ya Ağa olacaksın ya da Maşa…

 • Jun 02 , 2017

  ADNAN ÇELİK

  Parametre

  Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri 718 milyar lirayı aştı. Borsa İstanbul'da en yüksek piyasa değerine sahip şirket, 41,1 milyar lira ile Koç Holding olurken, onu Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası izledi.

 • Jun 02 , 2017

  HANİFE KARAMUSTAFAOĞLU

  Eğitim

  Birçok işi halletmeye çalışıp yine de hiçbirini tamamlayamıyorsanız ya da sabah erkenden işe gittiğiniz halde hâlâ verimli çalışamadığınızı düşünüyorsanız bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Amacınız iş hayatında üretkenliğinizi artırmak ise işte uygulamanız gereken 5 madde...
  Üst üste yapılan toplantılar, ardı arkası kesilmeyen mailler ve yapılacak işlerin birikmesi… Gün boyu çalışıyor, öğle tatillerinden feragat ediyor, hatta mesaiye kalıyor fakat yine de bir türlü işlerinizi bitiremiyorsanız, modern çalışma hayatının en büyük sıkıntılarından biri olan “verimsiz çalışma kriziyle” karşı karşıyasınız demektir. Ancak gün içerisinde üretkenliğinizi etkileyen durumları öğrenerek ve gerekli önlemleri alarak daha verimli çalışmanız mümkün. İşte iş hayatında üretkenliğinizi artıracak 5 yöntem:

 • Jun 02 , 2017

  HASAN ALİ GÖZÜKARA

  Otoacente

  Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow" kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl "Geleceğe Yakından Bakın" sloganıyla gerçekleştirilen fuar 21-30 Nisan tarihlerinde açık kaldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, bu sene aralarında daha çok Türkiye'de üretim yapan firmaların bulunduğu otomotiv markaları yeni modellerinin lansmanlarını gerçekleştirdi.
  Bugünün ve geleceğin teknolojilerinin sergilendiği fuara, Alfa Romeo, Aston Martin, Dacia, DFSK, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Lexus, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Smart, Ssangyong ve Toyota katıldı. Fuarda, otomotiv markalarının yanı sıra, teknoloji, inovasyon, bilişim, aksesuar ve yan sanayi firmaları, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşları da yer aldı.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: