Büyüyebilmek için güç kazanmak şart

Sigorta şirketleri, acenteler vs. bu ürün çeşitliliğini daha da genişleterek, tüketiciye bu ürünlerle ilgili bilgi aktarımında bulunarak bu ürünlerin de bir kasko, DASK veya trafik sigortası kadar gerekli olabileceğini ve öneminin ne derecede büyük olduğunu empoze etmeli. Büyüyebilmek için güç kazanmak şart. Bir araya gelerek tek çatı altında daha güçlü duruş sergilenebileceği kanaatinde olmamız gerekiyor. Dönem dönem sigorta şirketleri farklı ürünlerde farklı fiyatlandırma yapıyor. Örneğin, müşteri kapı kapı gezip teklif almaktansa “A” acentesine geldiğinde kendisi için en uygun teklife daha rahat ulaşacak belki de sigorta ile ilgili farklı yönde tekliflere açık olduğu tespit edilecek, diğer ürünleri de satın alma arzusunda olacak. Bu kapsamda teknik elemanlar da birçok firmanın farklı farklı çok sayıdaki ürününü çalışmaktan ziyade her sigorta şirketinin daha donanımlı ve uzman bir temsilcisi olacak. Maliyet avantajı getirecek Elbette ki bu birlik acenteleri maliyet açısından daha avantajlı hale getirecek. Her acente kira, stopaj, teminat mektubu, personel maliyetleri, demirbaş, faturalar vs. gibi birçok kalemde ödeme yapıyor. Haliyle birlik sağlanması ile bu maliyetlerde bir düşüş olacak. Kurumsal bir yapıya dönüşmek sigorta şirketleri, acenteler ve çalışanlar açısından sektöre daha da güven duyulan bir bakış açısı sunacak.

Yazarlar

 • Jun 05 , 2017

  MUSTAFA NAZLIER

  Sigorta Eksperi

  Tüm sektör aktörleri sigorta eksperlerinden eşit olarak aynı kalitede düzenli hizmeti alabilmelidir. Bunu sağlamanın tek yolu eğitim ve bilginin güvenli olarak istikrarlı biçimde eksperler tarafından tüm paydaşlarına bağımsız ve tarafsız sunulabilmesidir.

 • Jun 02 , 2017

  M. JALE BAYAV

  TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi

  Geçmişteki hatalarımız, geleceğimize yön veren en iyi derslerdir aslında, önemli olan hataları görebilmek ve kabullenebilmek cesareti ve olgunluğu ile kendimizi yenilememizdir.
  Hayatta ya Bey olacaksın ya Paşa, ya Ağa olacaksın ya da Maşa…

 • Jun 02 , 2017

  ADNAN ÇELİK

  Parametre

  Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri 718 milyar lirayı aştı. Borsa İstanbul'da en yüksek piyasa değerine sahip şirket, 41,1 milyar lira ile Koç Holding olurken, onu Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası izledi.

 • Jun 02 , 2017

  HANİFE KARAMUSTAFAOĞLU

  Eğitim

  Birçok işi halletmeye çalışıp yine de hiçbirini tamamlayamıyorsanız ya da sabah erkenden işe gittiğiniz halde hâlâ verimli çalışamadığınızı düşünüyorsanız bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Amacınız iş hayatında üretkenliğinizi artırmak ise işte uygulamanız gereken 5 madde...
  Üst üste yapılan toplantılar, ardı arkası kesilmeyen mailler ve yapılacak işlerin birikmesi… Gün boyu çalışıyor, öğle tatillerinden feragat ediyor, hatta mesaiye kalıyor fakat yine de bir türlü işlerinizi bitiremiyorsanız, modern çalışma hayatının en büyük sıkıntılarından biri olan “verimsiz çalışma kriziyle” karşı karşıyasınız demektir. Ancak gün içerisinde üretkenliğinizi etkileyen durumları öğrenerek ve gerekli önlemleri alarak daha verimli çalışmanız mümkün. İşte iş hayatında üretkenliğinizi artıracak 5 yöntem:

 • Jun 02 , 2017

  HASAN ALİ GÖZÜKARA

  Otoacente

  Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow" kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl "Geleceğe Yakından Bakın" sloganıyla gerçekleştirilen fuar 21-30 Nisan tarihlerinde açık kaldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, bu sene aralarında daha çok Türkiye'de üretim yapan firmaların bulunduğu otomotiv markaları yeni modellerinin lansmanlarını gerçekleştirdi.
  Bugünün ve geleceğin teknolojilerinin sergilendiği fuara, Alfa Romeo, Aston Martin, Dacia, DFSK, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Lexus, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Smart, Ssangyong ve Toyota katıldı. Fuarda, otomotiv markalarının yanı sıra, teknoloji, inovasyon, bilişim, aksesuar ve yan sanayi firmaları, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşları da yer aldı.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: