Tusaf'dan Haberler

SİGORTA ŞİRKETLERİMİZE ÇAĞRIMIZDIR !!!!!!

09.06.2021 tarihinde meclisten geçen trafik sigortasıyla ilgili maddeler bu branştaki sigorta şirketlerinin belirsiz durumları ortadan kaldırmıştır. Bu durumun etkisini hemen görmeye başladık trafik sigortasındaki havuz poliçelerinde asgari komisyonlar 2 puan artarak diğer poliçeler düzeyine gelmiştir.

Bildiğiniz gibi asgari komisyonlar uygulanabilecek en alt komisyonlardır, sigorta şirketlerinin daha fazlasını vermelerinde hiçbir engel yoktur.

Komisyonları %59 düşürüp, sigorta primlerini de neredeyse %50 düşürmenin sonucunda komisyonlar yerlerde gezmektedir.

2016 yılında yaşanan olaylardan sonra Zararımıza ortak olun diye sigorta şirketlerinin, son iki senedir kar ettiği Trafik branşında karımıza da ortak olun demelerini bekliyoruz.

Belirsizliklerin kalktığını da eklersek SEDDK’nın aldığı bu karardan sonra Sigorta şirketlerimizin komisyon oranlarında artış yapmaları gerekmektedir.

Trafik sigortasında primlerin olduğundan daha fazla yerlere düşmesinin de gelecek anlamında sıkıntılar yarattığını ifade etmemiz hem sektör itibarı hem de gereksiz rekabetin zararlarını belirtmek anlamında önemlidir.

HADİ İŞ ORTAKLARIMIZ ŞİMDİ PAYLAŞMA ZAMANIDIR !!!!!!!!!

TÜSAF YÖNETİM KURULU

Tüm Sigorta sektör çalışanlarının Sigortacılık Haftasını kutlarız

 Değerli Meslektaşlarımız,

Sigorta sektörü için en önemli hafta Sigorta Bilinçlendirme ve tanıtım haftası. En önemli problemlerimizin başında gelen tanıtım ve bilinçlendirme eksikliği , yetersizliği.

Mevcut tanıtımı, bilinçlendirmeyi ve bilgilendirmeyi yoğunlukla olarak Sigorta acenteleri gerçekleştiriyor. Sigorta şirketlerinin zaman zaman reklamlarının tanıtıma katkı verdiğini görüyoruz. Her yıl Mayısın son haftasında kutlanan Sigortacılık haftasını tanıtımı ve bilinçlendirmesi , Maddi imkanı olmayan sigorta acenteleri il derneklerini ki Maalesef bu sene ve geçen senede pandeminin etkisi de acenteleri zorluyor. Meslek komiteleri zorluklarla olan çalışmasının yanında sigorta şirketlerinin ve TSB nin etkisiz çalışmalarıyla devam ediyor.

Her sene bu durumu yaza yaza yılları geçirmeye devam edeceğiz, Penetrasyonun arttırılmasını yanlış yerde arama da devam edecek.

Herşeye rağmen Fedakarlıklarla kendi imkanlarıyla elinden geleni yapan meslektaşlarımızın, Tüm Sigorta sektör çalışanlarının Sigortacılık Haftasını kutlarız.

Saygılarımızla,
Tüsaf Yönetim Kurulu

Acente Mesleki Sorumluluk Kampanyası

Kampanya Şartları; Kampanyaya,

  • 01.06.2021 – 31.08.2021 tarihleri arasında onaylanan “Gulf Sigorta için Yeni İşler (Hasarsız)” dahildir.
  • Gulf Sigorta kampanyayı durdurma ve değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
  • Acente Mesleki Sorumluluk Bilgilendirme Notu için tıklayınız.
  • Acente Mesleki Sorumluluk Soru Formu için tıklayınız.
OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI İLANI

 

(TÜSAF) TÜRKİYE SİGORTA ACENTELERİ FEDERASYONU’nun Olağan Genel Kurul Toplantısı 19 Mart 2021 Cuma günü saat 14:00 ile 17.00 arasında Ankara Ticaret Odası toplantı salonunda yapılması.

Çoğunluğun sağlanmaması halinde 2 nci toplantı 26 Mart 2021 Cuma günü aynı yer ve saatte yapılacaktır.

Olağan Genel Kurul Toplantısı gündem maddeleri aşağıya çıkartılmıştır. 4 Mart 2021

TÜRKİYE SİGORTA ACENTELERİ FEDERASYONU (TÜSAF)

Yönetim Kurulu Adına,

Genel Sekreter

Adnan Çelik

GÜNDEM :

1- Açılış ve Yoklama

2 - Divan Teşekkülü

3 - Saygı Duruşu

4 - Faaliyet Raporunun okunması ve İbrası

5 - Denetleme Raporunun okunması ve İbrası

6- Taslak Bütçenin okunması ve İbrası

7 - Sandık Kurulunun oluşturulması

8- Tüzük değişiklikleri

9 - Yönetim ve Denetleme Kurulları Seçimi

10 - Dilek ve Temenniler

11 - Kapanış

Olağan Genel Kurul Duyurusu"

Genel kurulumuz içişleri Bakanlığı Sivil Toplumla ilişkiler genel Müdürlüğünden yayınlanan Basın bildirisine istinaden yapılan görüşmeden çıkan sonuca göre 31.10.2020 tarihinden sonra yapılmak üzere ertelenmiştir.

7244 sayılı Yeni Koronavirüs (Covıd-19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunda dernekler tarafından verilecek bildirim ve beyannameler ile dernek genel kurul toplantılarının 31/7/2020 tarihine kadar erteleneceği, bu sürenin 3 aya kadar İçişleri Bakanınca uzatılabileceği hükmüne istinaden söz konusu süre Bakanlık Makamının 24.07.2020 tarihli ve 4720 sayılı Oluru 31.10.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Tüsaf ile Aras Kargo Çok İyi Anlaşıyor!

 

Değerli Meslektaşlarımız,

"Mesleki kazanımlarla ilgili çalışmalarımızın yanında finansal giderlerimizi azaltıcı çalışmaları da sürdürüyoruz. Gider kalemlerimizin başında gelen kargo maliyetini, Aras Kargo ile yaptığımız avantajlı anlaşmayla sizlere sunuyoruz. Size özel fiyatlardan faydalanmak için levha kayıt numaranızla birlikte Aras Kargo şubelerine başvuru yapıp TÜSAF kampanyasından yararlanmak istiyorum diyebilirsiniz. "

Tüsaf Yönetim kurulu

SİGORTA ACENTELERİNİN GELECEĞİ ÇALIŞTAYI

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN YENİ BAŞKANLIK SİSTEMİNDE SİGORTACILIĞIN VE SİGORTA ACENTELERİNİN YERİ

12.01.2019

KIZILCAHAMAM / ANKARA

SİGORTA ACENTELERİNİN GELECEĞİ ÇALIŞTAYI Döküman için tıklatın

Çalıştay Sonuç Bildirgesi

calistay sonuc bildirgesi

Tüsaf gücümüzün farkındayız ortak hareket için hazırız sektör çalıştayı 17-18-19 kasım kuşadası sonuç bildirgesi aşağıdaki gibidir.

 

pdf icon Çalıştay Sonuç Bildirgesi
pdf icon Çalıştay Programı
pdf icon Çalıştay Sorular ve İşleyişi
pdf icon Öne Çıkan Çözüm Önerileri
pdf icon Soru ve Cevaplar
Acente Destek Ünitesi

2C Yazılım ve TÜSAF işbirliği ile Sigorta Acentelerinin tüm Teknolojik ihtiyaçlarına mükemmel çözümler için çok özel kampanya düzenlenmiştir.

2C Yazılım ve Danışmanlık ekibi olarak; Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) ve 2C Yazılım ve Danışmanlık işbirliği ile sigorta acentelerinin A’dan Z’ye tüm teknoloji ihtiyaçları için danışmanlık yapmaktan ve yazılım alanında çözüm ortağı olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Devamını oku...

TÜSAF Çalıştay Programı ve Çalıştay İşleyişi

Değerli Meslektaşlarımız, 

17-18-19 Kasım 2017 tarihinde Kuşadası Pinebay Hotel'de gerçekleştireceğimiz Çalıştay Programı ve Çalıştay İşleyişini aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Çalıştay Programı için buraya tıklayınız...

Çalıştay İşleyişi için buraya tıklayınız...


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: