Menu

İşlemin Tamamen Kaldırılmasını İstiyorum

OSMAN NAMIK DİLEK

TÜSAF YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE ASAD BAŞKANI

SBM üzerinden tüm şirketlerin fiyatlarını tüketicilerin görmesini doğru bulmuyorum. Kişi evde sigorta fiyatlarına bakacak, sanki kendisi bir acente edasıyla acentenin yanına gelip “Benim trafik sigortası şu şirketten bu fiyata çıkıyor. Haydi yap” diyecek acentede o şirketin acenteliği yok ise bu defa iş paylaşımı yaptığı acentelere yönelecek. Halbuki bunu sadece acente görebilse ve SBM üzerinden poliçe kesebilse hiçbir sıkıntı olmayacak.Acente portföyünü korumuş olacak. Müşteri bilgileri kendisinde kalacak veya sabit fiyat uygulamasına gidilecek, tüm acenteler kurtulacak.

Acente müşterisine poliçesini doğrudan kesip verdiğinde müşterinin acenteye olan güvenirliği daha fazla olur. İş paylaşımından kestiğinde ise poliçeyi kestirdiği acenteye gidip poliçeyi elden alıp gelecek veya pdf yolu ile boş kağıda basım alacak. Bu durum acentenin küçük düşmesine neden olmaktadır.

Bu işlemi hiç doğru bulmuyorum. Müşteri, poliçesini kestirmişse poliçenin süresini beklemeyi bilmeli, yoksa acentenin işi daha fazla artacak. Canı sıkılan müşteri vakit geçirme amaçlı da olsa gelecek “Şu benim poliçenin yeni fiyatına bak” diyecek Acente baksa bir türlü bakmasa bir türlü. Zaten çoklu fiyat çıkarmaktan başka işlerine bakamayan acente bu defa bu ek yük ile meşgul olacak. Bu işlemin tamamen kaldırılmasını istiyorum.

Yazarlar

 • Jun 05 , 2017

  MUSTAFA NAZLIER

  Sigorta Eksperi

  Tüm sektör aktörleri sigorta eksperlerinden eşit olarak aynı kalitede düzenli hizmeti alabilmelidir. Bunu sağlamanın tek yolu eğitim ve bilginin güvenli olarak istikrarlı biçimde eksperler tarafından tüm paydaşlarına bağımsız ve tarafsız sunulabilmesidir.

 • Jun 02 , 2017

  M. JALE BAYAV

  TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi

  Geçmişteki hatalarımız, geleceğimize yön veren en iyi derslerdir aslında, önemli olan hataları görebilmek ve kabullenebilmek cesareti ve olgunluğu ile kendimizi yenilememizdir.
  Hayatta ya Bey olacaksın ya Paşa, ya Ağa olacaksın ya da Maşa…

 • Jun 02 , 2017

  ADNAN ÇELİK

  Parametre

  Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri 718 milyar lirayı aştı. Borsa İstanbul'da en yüksek piyasa değerine sahip şirket, 41,1 milyar lira ile Koç Holding olurken, onu Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası izledi.

 • Jun 02 , 2017

  HANİFE KARAMUSTAFAOĞLU

  Eğitim

  Birçok işi halletmeye çalışıp yine de hiçbirini tamamlayamıyorsanız ya da sabah erkenden işe gittiğiniz halde hâlâ verimli çalışamadığınızı düşünüyorsanız bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Amacınız iş hayatında üretkenliğinizi artırmak ise işte uygulamanız gereken 5 madde...
  Üst üste yapılan toplantılar, ardı arkası kesilmeyen mailler ve yapılacak işlerin birikmesi… Gün boyu çalışıyor, öğle tatillerinden feragat ediyor, hatta mesaiye kalıyor fakat yine de bir türlü işlerinizi bitiremiyorsanız, modern çalışma hayatının en büyük sıkıntılarından biri olan “verimsiz çalışma kriziyle” karşı karşıyasınız demektir. Ancak gün içerisinde üretkenliğinizi etkileyen durumları öğrenerek ve gerekli önlemleri alarak daha verimli çalışmanız mümkün. İşte iş hayatında üretkenliğinizi artıracak 5 yöntem:

 • Jun 02 , 2017

  HASAN ALİ GÖZÜKARA

  Otoacente

  Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow" kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl "Geleceğe Yakından Bakın" sloganıyla gerçekleştirilen fuar 21-30 Nisan tarihlerinde açık kaldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, bu sene aralarında daha çok Türkiye'de üretim yapan firmaların bulunduğu otomotiv markaları yeni modellerinin lansmanlarını gerçekleştirdi.
  Bugünün ve geleceğin teknolojilerinin sergilendiği fuara, Alfa Romeo, Aston Martin, Dacia, DFSK, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Lexus, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Smart, Ssangyong ve Toyota katıldı. Fuarda, otomotiv markalarının yanı sıra, teknoloji, inovasyon, bilişim, aksesuar ve yan sanayi firmaları, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşları da yer aldı.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: