Menu

Eğitim Olmadan Yapılacak Her Satış Sektöre Sorun Yaratacak

SERDAR ÇANKAYA:
SEGEM, acentelerin eğitimi konusunda bugüne kadar ciddi bir çalışmada bulunmuş durumda değil. Şu anda yalnızca SEGEM belgesi dağıtılıyor ve sigorta acentesinde çalışmak isteyen gençlere ücret karşılığında belge veriliyor.

Eğitimin önemli olduğu bir sektörde iş yapıyoruz. Sürekli değişen kanunlar, pazarlama stratejileri, teknolojisi olan bir sektördeyiz. Sürekli olan bir eğitim uygulanmalı. Günün değişen koşulları ve şartları en kısa zamanda acente ve çalışanlara aktarılmalı. Uzaktan eğitim, bölgesel eğitim, branş eğitimi üniversiteler ile görüşülerek birlikte verilmeli. Vizyoner acenteler ve teknik personel yaratılmalı Sigorta şirketlerinin satış pazarlama konusunda ve teknik konularda yeterli eğitimi verdiğini düşünmüyorum. Rekabetin her geçen gün artması satış odaklı yeni planları gündeme getiriyor.

Yalnızca fiyata bakılarak satış yapılıyor

Eğitime önem şirketler sektörde ön plana çıkıyor, personel ve acentesi ile daha bir güven içinde çalışıyor. Sigorta şirketleri acentelik vermeden önce acente ve çalışanlarını, kısa da olsa şirket kültüründe, şirket politikalarında, ürünlerinde, teknik ve hasar konularında eğitmeli. Bir sigorta poliçesinin genel şartları bilinmeden yalnızca fiyatına bakarak satış yapılıyor. Sektör çalışanları gittikleri her yerde poliçenin fiyat odaklı bir ürün değil, teminat odaklı bir ürün olduğunu vurgulamalı. Ve bir an önce bu konuda ciddi bir eğitim süreci başlatılmalı. Eğitim olmadan yapılacak her satış sektöre sorun yaratacaktır.

Yazarlar

 • Jun 05 , 2017

  MUSTAFA NAZLIER

  Sigorta Eksperi

  Tüm sektör aktörleri sigorta eksperlerinden eşit olarak aynı kalitede düzenli hizmeti alabilmelidir. Bunu sağlamanın tek yolu eğitim ve bilginin güvenli olarak istikrarlı biçimde eksperler tarafından tüm paydaşlarına bağımsız ve tarafsız sunulabilmesidir.

 • Jun 02 , 2017

  M. JALE BAYAV

  TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi

  Geçmişteki hatalarımız, geleceğimize yön veren en iyi derslerdir aslında, önemli olan hataları görebilmek ve kabullenebilmek cesareti ve olgunluğu ile kendimizi yenilememizdir.
  Hayatta ya Bey olacaksın ya Paşa, ya Ağa olacaksın ya da Maşa…

 • Jun 02 , 2017

  ADNAN ÇELİK

  Parametre

  Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri 718 milyar lirayı aştı. Borsa İstanbul'da en yüksek piyasa değerine sahip şirket, 41,1 milyar lira ile Koç Holding olurken, onu Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası izledi.

 • Jun 02 , 2017

  HANİFE KARAMUSTAFAOĞLU

  Eğitim

  Birçok işi halletmeye çalışıp yine de hiçbirini tamamlayamıyorsanız ya da sabah erkenden işe gittiğiniz halde hâlâ verimli çalışamadığınızı düşünüyorsanız bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Amacınız iş hayatında üretkenliğinizi artırmak ise işte uygulamanız gereken 5 madde...
  Üst üste yapılan toplantılar, ardı arkası kesilmeyen mailler ve yapılacak işlerin birikmesi… Gün boyu çalışıyor, öğle tatillerinden feragat ediyor, hatta mesaiye kalıyor fakat yine de bir türlü işlerinizi bitiremiyorsanız, modern çalışma hayatının en büyük sıkıntılarından biri olan “verimsiz çalışma kriziyle” karşı karşıyasınız demektir. Ancak gün içerisinde üretkenliğinizi etkileyen durumları öğrenerek ve gerekli önlemleri alarak daha verimli çalışmanız mümkün. İşte iş hayatında üretkenliğinizi artıracak 5 yöntem:

 • Jun 02 , 2017

  HASAN ALİ GÖZÜKARA

  Otoacente

  Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow" kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl "Geleceğe Yakından Bakın" sloganıyla gerçekleştirilen fuar 21-30 Nisan tarihlerinde açık kaldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, bu sene aralarında daha çok Türkiye'de üretim yapan firmaların bulunduğu otomotiv markaları yeni modellerinin lansmanlarını gerçekleştirdi.
  Bugünün ve geleceğin teknolojilerinin sergilendiği fuara, Alfa Romeo, Aston Martin, Dacia, DFSK, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Lexus, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Smart, Ssangyong ve Toyota katıldı. Fuarda, otomotiv markalarının yanı sıra, teknoloji, inovasyon, bilişim, aksesuar ve yan sanayi firmaları, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşları da yer aldı.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: