Menu

Eğitimler Maliyet Olarak Görülünce, İhmal Edildi

ERSOY KOCAMANOĞLU:
TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi

Sektör olarak zor günler geçirdiğimiz bir gerçek, tabii ki bu süreç yeni başlamadı. 2011 yılında başlayan ve devamında çeşitli nedenler ile bu tarihe kadar gelen bir süreçten bahsetmek daha doğru olacak.

haber 12 009 02Sigorta şirketlerinin 2011 yılında başlayan küresel ekonomik kriz sonucunda, acente eğitimlerini bir maliyet olarak görmesi, acente eğitimi konusunun göz ardı edilmesine neden oldu. Tabii ki tek etken bu olmasa gerek, acentelerin trafik tarifelerinin serbest kalması ile çoklu acentelik yapısına girmesi sigorta şirketlerin acente eğitimi konusuna mesafeli duruşunun nedenleri arasında.

Pazarlamada doğru bilgi sahibi olunmalı

Sigorta şirketlerinin ise net olarak bilmesi gereken, kendilerini temsil eden ve vekâletini verdiği acentesinin ne kadar bilgi donanımına sahipse sigortalısının şirket aidiyetinin sağlanmasının doğru orantılı olduğudur. Acentenin, satış ve pazarlama konusunda mutlak doğru bilgi birikimine sahip olması gerekmektedir. Bunu da ürün ve teknik bilgisini üst seviyede olması ile sağlayabilecektir. Sigortalısının hangi sorun ile karşılaşacağını önceden tespit edip, gerekli çalışmalarını ve uzmanlık alanını, mesleğinin gerektiği şekilde yapması önceliklidir. Sektörümüzün geleceği bilimsel, teknik ve pratik düşünme alışkanlığımızın yayılması ve derinleşmesi ile mümkün olacaktır.

Yazarlar

 • Jun 05 , 2017

  MUSTAFA NAZLIER

  Sigorta Eksperi

  Tüm sektör aktörleri sigorta eksperlerinden eşit olarak aynı kalitede düzenli hizmeti alabilmelidir. Bunu sağlamanın tek yolu eğitim ve bilginin güvenli olarak istikrarlı biçimde eksperler tarafından tüm paydaşlarına bağımsız ve tarafsız sunulabilmesidir.

 • Jun 02 , 2017

  M. JALE BAYAV

  TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi

  Geçmişteki hatalarımız, geleceğimize yön veren en iyi derslerdir aslında, önemli olan hataları görebilmek ve kabullenebilmek cesareti ve olgunluğu ile kendimizi yenilememizdir.
  Hayatta ya Bey olacaksın ya Paşa, ya Ağa olacaksın ya da Maşa…

 • Jun 02 , 2017

  ADNAN ÇELİK

  Parametre

  Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri 718 milyar lirayı aştı. Borsa İstanbul'da en yüksek piyasa değerine sahip şirket, 41,1 milyar lira ile Koç Holding olurken, onu Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası izledi.

 • Jun 02 , 2017

  HANİFE KARAMUSTAFAOĞLU

  Eğitim

  Birçok işi halletmeye çalışıp yine de hiçbirini tamamlayamıyorsanız ya da sabah erkenden işe gittiğiniz halde hâlâ verimli çalışamadığınızı düşünüyorsanız bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Amacınız iş hayatında üretkenliğinizi artırmak ise işte uygulamanız gereken 5 madde...
  Üst üste yapılan toplantılar, ardı arkası kesilmeyen mailler ve yapılacak işlerin birikmesi… Gün boyu çalışıyor, öğle tatillerinden feragat ediyor, hatta mesaiye kalıyor fakat yine de bir türlü işlerinizi bitiremiyorsanız, modern çalışma hayatının en büyük sıkıntılarından biri olan “verimsiz çalışma kriziyle” karşı karşıyasınız demektir. Ancak gün içerisinde üretkenliğinizi etkileyen durumları öğrenerek ve gerekli önlemleri alarak daha verimli çalışmanız mümkün. İşte iş hayatında üretkenliğinizi artıracak 5 yöntem:

 • Jun 02 , 2017

  HASAN ALİ GÖZÜKARA

  Otoacente

  Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow" kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl "Geleceğe Yakından Bakın" sloganıyla gerçekleştirilen fuar 21-30 Nisan tarihlerinde açık kaldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, bu sene aralarında daha çok Türkiye'de üretim yapan firmaların bulunduğu otomotiv markaları yeni modellerinin lansmanlarını gerçekleştirdi.
  Bugünün ve geleceğin teknolojilerinin sergilendiği fuara, Alfa Romeo, Aston Martin, Dacia, DFSK, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Lexus, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Smart, Ssangyong ve Toyota katıldı. Fuarda, otomotiv markalarının yanı sıra, teknoloji, inovasyon, bilişim, aksesuar ve yan sanayi firmaları, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşları da yer aldı.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: