Temmuz 2015

MURAT BÜYÜKÇELEBİ
TÜRKİYE SİGORTA ACENTELERİ FEDERASYONU BAŞKANI

Değerli meslektaşlarım

Mayıs ayında başladığımız sigorta şirketleri genel müdürlük ziyaretlerine haziran ayında da 10 şirketle devam ettik. Bu ziyaretlerin amacına ulaşması, sektörel konularda görüş alışverişi, hassasiyetler, sektörü ileriye nasıl taşıyacağımız ve işbirliği fırsatlarının görülmesi, bizleri fazlasıyla mutlu etti.

 Bizler sorunlar yumağı içine saplanmış, önümüzdeki fırsatları bile göremez hale gelmişiz. Ülkemizdeki sigorta yaptırma alışkanlığı yetersizliği, kişi başına düşen primin düşüklüğü üzerine sadece yüzeysel çözümler bulmaya çalışıyoruz.

 Çok önemli, değerli ve kutsal bir iş yapıyoruz, ancak ne biz ne de vatandaşlar bunun farkında değil. Gün geçtikçe üretim ve kazanç kaygısı yanlış yapmamıza, beraberinde de patinaja neden oluyor. Köklü çözümler, üretimi ve karlılığı artıracak projeler yeteri kadar yapılamıyor.

 Diğer taraftan Federasyon olarak ziyaretler, mesleki konularda çalışmalar, meslektaşlarımıza kolaylıklar sağlanması için çalışmaya devam ediyoruz. Meslektaşlarımızın kurumsallaşması ve bazı hizmetleri uygun koşullarda alması için indirim anlaşmaları yapıyoruz. Web, domain hizmeti Modern Acente’den, kolay hızlı teklif, muhasebe programı Neosinerji’den, ofis mobilya ihtiyaçları Ofistekin’den, eimza uygulamasını e-imzatr’den meslektaşlarımıza indirimlerle sunulmasını sağlıyoruz.

 Son dönemde meslektaşlarımızın tahsilat problemlerine çözüm bulmak ve finansal bilgilere ulaşımı sağlamak ve sektörde ilk olacak başka bir işten maddi kazanç sağlayacak bir girişimde bulunduk. Öncelikle Kredi Kayıt Bürosu’yla işbirliği protokolü imzaladık. Findeks’in ürünlerini acentelerin kullanıp satabilmesiyle ilgili girişimlerimiz sürüyor.

 Yakın zamanda bununla ilgili haberi sizlere verebileceğimizi tahmin ediyoruz.
 Saygılarımla,


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: