Menu

Türk Nippon’dan sağlıkta tamamlayıcı ürün

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Baturalp Pamukçu, yeni Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünleri ile yılda bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz diş muayenesi, diyetisyen hizmeti ve psikolojik danışmanlık sunduklarını söyledi.

Türk Nippon Sigorta, yeni Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürününü sigortalılarla buluşturdu.
Sigortalıların SGK’nın yanı sıra Türk Nippon Sigorta ile de anlaşmalı olan kuruluşlarda fark ücreti ödemeden sahip olacağı ürün, hem ayakta hem yatarak tedaviyi kapsıyor. Yeni tamamlayıcı sağlık ürünlerinin birçok avantaj sağladığını belirten Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Büturalp Pamukçu, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan SGK kaydı bulunan 59 yaşına kadar herkesin faydalanabileceğini aktardı. Pamukçu, poliçenin 51 ilde 383 anlaşmalı kurum ağıyla sigortalılara hizmet verdiğini de sözlerine ekledi.

Hangi şartlar var?

Pamukçu, “Sigortalılar tamamlayıcı sağlık sigortasıyla muayene ücretlerinden tahlillere, ameliyatlardan fizik tedavilere kadar birçok sağlık hizmetinde avantajlı poliçe özel ve sağlık sigortası genel şartları doğrultusunda yararlanabiliyor” şeklinde konuştu. Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olabilmek için, tüm sigorta şirketlerinin genel anlamda aradığı 3 temel şart aradığını söyleyen Pamukçu, bu şartları şöyle sıraladı:
• Sigortayı yaptıracak kişi/kişilerin SGK’lı olması.
• Tercih edilen hastanenin mutlaka SGK anlaşması bulunması.
• Poliçe satın alınan sigorta şirketinin, gidilen hastane ile mutlaka anlaşma imzalamış olması.

Talep her gün artıyor

Uygun fiyata özel hastane hizmeti almayı sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortasının primlerinin, poliçe içeriklerine ve poliçe yapılan kişilerin yaşlarına göre değişiklik gösterdiği bilgisini veren Pamukçu, “Özel sağlık sigortaları, özel hastanelerde ayakta tedavi bedelinin genelde yüzde 80’ini karşılarken, tamamlayıcı sağlık sigortasında bu hizmetin yüzde 100’ü karşılanıyor” diye konuştu. 2014 yılından bugüne kadar ortalama 376 bin adet tamamlayıcı sağlık sigortası yapıldığını aktaran Pamukçu, “Açıklanan rasyolara göre, ilgili ürünü satın alan kişi sayısının yıllara göre periyodik olarak yükseliş gösterdiğini görüyoruz. Bu durum, tamamlayıcı sağlık sigortası için yapılan taleplerin her geçen gün daha da arttığını ve birçok sigortalıya ihtiyaçları yönünde fayda sağladığını açıkça ortaya koyuyor” dedi. Pamukçu, tamamlayıcı sağlık sigortasının daha geniş bir tüketici grubuna ulaştırılması için sigorta şirketlerinin pazarlama ve satış kanallarını daha etkili kullanması gerektiğini de sözlerine ekledi. Pamukçu, yeni Tamamlayıcı Sağlık sigortası ürünlerinin yatarak tedavi kapsamında evde bakım, suni uzuv ve yardımcı tıbbi malzeme giderleri ile tıbbi danışmanlık, acil sağlık, ambulans ve acil hekim hizmetlerini kapsayan Türk Nippon Sigorta acil ambulans hizmetlerinin teminat altına alındığını söyledi. Pamukçu, sigortalıların bu ürünle sunulan diş tasarruf planı kapsamında yılda bir kere diş muayenesi, detertraj ve diş röntgen filmi hizmetlerinden ücretsiz yararlanabileceğini de belirtti.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: