HDI Sigorta teklifi Facebook’tan veriyor, poliçeyi acente kesiyor

HDI Sigorta Facebook’tan sigorta teklifi verecek. Yeni uygulamayla aynı zamanda teknolojiyi acentenin ayağına getiren HDI, teklif alma sonrası sigortalıyı poliçe kesimi için acentelerine yönlendirecek.

HDI Sigorta, Nisan ayında Facebook geliştirici platformunda duyurulan Facebook Messenger için geliştirilen BOT teknolojisini daha da ileriye taşıyarak yeni bir uygulama geliştirdi. Uygulamayla HDI Sigorta, Facebook’taki bir platform üzerinden online sigortacılık hizmeti veren ilk sigorta şirketi olacak.
HDI Sigorta yeni uygulamasıyla, Facebook üzerinden trafik sigortası ve seyahat sigortası teklifi verecek. Acentelerini de bu teknolojik uygulamaya dahil eden HDI Sigorta, teklif alan sigorta müşterisini poliçe kesim işlemi için acentelerine yönlendirecek.
Sigorta yaptırmak isteyen kişi, teklif sonrası lokasyon olarak kendisine en yakın acentelerin listesini de uygulama içinde görebilecek. Facebook üzerinden teklif alınacak, poliçe acenteden kesilecek.

Sanal sigorta asistanı

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Doğdu, HDI Sigorta olarak trafik sigortası ve seyahat sigortasını, iş ortakları olan acenteler kanalıyla Facebook üzerinden satabildiklerinin altını çizerek, dijitalleşmenin acentenin hizmetinde kullanıp değer yaratan yatırımlar ile süreceğini, dijital sigortacılık denince bunu anladıklarını belirtti. Kullanıma sundukları son uygulamayla Türkiye’de aktif kullanıcı sayısının 42 milyonu bulduğu Facebook müşterilerini Messenger üzerinde acenteleriyle buluşturmayı hedeflediklerini belirten Doğdu, “Yakın zamanda satış sonrası birçok hizmetimizi de Facebook üzerine taşıyarak müşteri ve acentelerimize 7/24 hizmet verebileceğiz. Facebook kullanıcılarının tek yapması gereken Facebook üzerinden HDI Sigorta hesabına erişerek ‘mesaj gönder’ butonuna basmak. Sonrası için karşılarına çıkacak sanal sigorta asistanımız tüm süreçlerde kullanıcılara yardımcı olacak” sözlerine yer verdi.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: