Menu

Kara Kartal, Sompo Japan güvencesinde

Sompo Japan Sigorta Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı’nın yeni sezonda da isim sponsoru oldu. Sompo Japan, ayrıca Vodafone Arena’yı ve statta maç izleyecek tüm taraftarları kapsamlı ürünleri ile de tam güvence altına aldı.


Sompo Japan Sigorta, Beşiktaş erkek basketbol takımı ile sponsorluk anlaşmasını yeniledi. Siyah beyazlılar Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon da Beşiktaş Sompo Japan adıyla mücadele edecek. Spora verdiği desteği yeni yatırımlarla da güçlendiren Sompo Japan Sigorta, yeni sezonda ayrıca Vodafone Arena’yı ve tribünde yer alan tüm taraftarları sigortalayacak.

İşbirliğinin detayları, Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş, Beşiktaş JK yöneticileri, Beşiktaş Sompo Japan Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ufuk Sarıca ve tüm oyuncularının katılımıyla BJK Akatlar Arena’da gerçekleştirilen toplantıda açıklandı.

Orman: Sompo Japan ile hedefimiz liderlik

Beşiktaş’ın basketbolda Sompo Japan Sigorta’nın desteği hem ligde hem de Avrupa’da başarılı sonuçlara ulaşacağından emin olduğunu dile getiren Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, “Bu yıl başantrenörümüz Ufuk Sarıca liderliğinde çok kaliteli bir kadro oluşturduk. Tecrübeli yerli oyuncularla, pek çoğu daha önce ligimizde kendini kanıtlamış kaliteli yabancı oyuncuları bir araya getirerek iddialı bir takım yarattık. Sompo Japan Sigorta’nın katkılarıyla oluşan bu güçlü kadro ile bu yıl Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde zirveyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yönetim kurulu adına Sompo Japan’a teşekkür eden Orman, “Tüm taraftarlarımızı Beşiktaş Sompo Japan’ı desteklemek üzere tribünlere bekliyoruz” dedi. Orman, ayrıca bu yıl kapsamı genişleyen işbirlikleri çerçevesinde Sompo Japan Sigorta’nın Vodafone Arena ve stadyuma gelen taraftarları sigortalayarak Beşiktaş JK adına değerli bir katkıda daha bulunduğunun altını çizdi.

Dalaş: Uzmanlığımızı spora da aktarıyoruz

Türkiye’deki yatırımlarını kararlılıkla sürdürerek bugün sigortacılık sektörünün en önemli oyuncularından biri olarak faaliyet gösterdiklerini belirten Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş ise sözlerine şöyle devam etti: “Bu doğrultuda her alanda önemli projeler hayata geçirmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden Beşiktaş JK ile geçen sezon başlayan sponsorluk anlaşmamızı yenileyerek, Sompo Japan Erkek Basketbol Takımı’nın imza atacağı yeni başarıların önemli bir parçası olmaya devam etmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu sezon ayrıca Vodafone Arena ve taraftarlarımızı her türlü hasar ve kazaya karşı sigortalayarak, Beşiktaş JK ile olan işbirliğimizi yepyeni bir boyuta taşıdık. Bu teminatın sadece Vodafone Arena için olan kısmı toplam 140 milyon dolar gibi dev bir rakam. Türkiye’de bir ilk olan bu işbirliği ile Beşiktaş JK’nın yenilikçi vizyonunu sigortacılıktaki deneyimimizle birleştirdik. Sahip olduğumuz uzmanlığı ve sektörel gücü spora aktararak, Beşiktaş JK’yı ve Türk sporunu desteklemeye devam ediyoruz. Bu vesile ile yeni sezonun, takımımız başta olmak üzere Beşiktaş JK’nın tüm takımları için başarılarla dolu olmasını temenni ediyorum.”

“Sponsorluklarla Beşiktaş’a yardımcı oluyoruz”

Sompo Japan ailesi olarak Beşiktaş’ın arkasında olduklarını ifade eden Dalaş, “Sponsorluklarla Beşiktaş’a yardımcı oluyoruz.
Faydalı bir birliktelik yakaladık. Beşiktaş’a destek olmamızın sebebi Beşiktaşlı olmamın yanında Türk sporunun yükselen yıldızı olduğuna inanmamdır. Sempatikleşen barışcı bir kulüp haline gelen Beşiktaş’ın taraftar sayısının arttığını düşünüyorum. Beşiktaş öncelikli olmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz. İmkanlarımız ölçüsünde destek olmaya devam edeceğiz. Beşiktaş bizim için öncelikli bir kulüptür. Destek olacağız” dedi.

Sarıca: İşbirliği bizlere güç katıyor

Başantrenör Ufuk Sarıca da “Sponsorluk kavramının sporun vazgeçilmez unsuru olduğunu görüyoruz. Beşiktaş JK’nin Sompo Japan Sigorta işbirliği, bizlere de güç katıyor. Buradan çıktığımız her maçı kazanmaya aday olacağımızın sözünü veriyorum” diye konuştu.

karakartal342 BİN TARAFTAR SOMPO JAPAN SİGORTA ŞEMSİYESİ ALTINDA

Vodafone Arena için tüm riskleri sigorta altına alan Sompo Japan Sigorta, bu kapsamda yangın, hırsızlık, deprem, yer kayması, sel-su baskını, elektronik cihaz ve makine kırılması hasarları gibi olası tüm hasarlara karşı 140 milyon dolarlık sigorta bedelindeki kapsamlı ürünleriyle tam güvence sağladı. Diğer taraftan, her türlü kazaya karşı yapılan Ferdi Kaza Vefat ve Ferdi Kaza Sürekli Sakatlık teminatları ile bütün taraftarlar Vodafone Arena’ya girdikleri andan itibaren Sompo Japan Sigorta güvencesi altında olacak.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: