Menu

İnekleri Telef Olan Çifte, Sigortalı İnek Hediyesi

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Kütahya’da inekleri yıldırım nedeniyle telef olan çifte, sigortalanan yeni inekler hediye edildiğini duyurdu.

Kütahya’da yıldırım isabet etmesi sonucu ineklerinden 5’i telef olan yaşlı çifte hediye edilen inekler, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğince (Tarım Kredi) sigortalandı.

Tarım Kredi’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kütahya merkeze bağlı Akoluk Köyü’nde yeni ineklerine kavuşan yaşlı çifte, bir hediye de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in talimatıyla harekete geçen Tarım Kredi’den geldi. Söz konusu çiftin bir daha bu üzüntüyü yaşamaması için inekleri tüm risklere karşı Tarım Kredi tarafından sigortalandı.

“Tarım sigortalarının yaygınlaştırılması için çabalıyoruz”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tarım Kredi Genel Müdür Ayhan Karayama, Tarım Kredi olarak tarım sigortalarının yaygınlaştırılması ve üreticilerin bilinçlendirilmesi için gerekli tüm gayreti gösterdiklerini belirterek, tarım sigortaları kapsamında meydana gelebilecek afetlerden dolayı çiftçileri korumak istediklerini vurguladı.

Karayama, çiftçilerin doğal afetlerden dolayı mağduriyet yaşamamaları ve düşük faizli tarımsal kredi desteğinden faydalanmaları için ürünlerini Tarım Kredi Kooperatiflerine sigorta yaptırmalarının önemine dikkati çekti.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: