Menu

‘Trafik’te Kaosa Çözüm Yolu

Trafik sigortalarındaki kaosun engellenmesi için yetkilileri göreve çağıran acenteler, “Bizim de tahammül sınırımız var. Artık patlama noktasına geldik. Bir ‘orta yol’ bulunmalı” çağrısında bulundu.

Haber 11 004Trafik sigortalarında serbest tarifeye geçilmesi ve 1 Haziran 2015 tarihinde de sigorta genel şartlarının değişmesi sonucunda şirketler maliyetleri bu ürüne yansıtmaya başladı. Sektörün lokomotifi konumundaki trafik sigortalarında fiyatların yüzde 100 oranında artması nedeniyle de ticari araç sahiplerinden vatandaşa her kesim isyan bayrağını açtı. Bu aşırı fiyat artışları yüzünden her zaman olduğu gibi arada acenteler kaldı… Acenteler bir yandan düşen komisyon oranlarını ‘nasıl telafi edeceklerini’ düşünürken, diğer yandan da müşterilerinin “En uygun poliçeyi nereden bulabilirim?” sorularına yanıt bulmak için mesailerini harcamak zorunda kaldı Acenteler, meslek hayatlarının en sıkıntılı dönemlerini yaşıyor, müşterilerine şirketlerin fiyat artışlarını izah etmeye çalışıyor. Bunu yaparken de suçlamalara maruz kalıyor… Acenteler şirketlere bu konuda şu öneride bulunuyor: “Sigorta şirketleri trafik sigortalarında direkt satış yapsınlar. Vatandaşın o güzel hakaretlerini direkt kendileri dinlesinler…”

Bu işe dur denmeli!

Acenteler ‘trafik’teki bu kaosun durdurulması için yetkili kurumların bir an önce önlem almasını isterken, “Bizim de tahammül sınırımız var ve artık patlama noktasına geldik. Bu yapı, bu sistem düzeltilmezse teker patladığında, araba tümü ile devrilir. Hepimiz altında kalırız. Herkesin birbirine, emeğine, kazancına saygı duyduğu bir yapı, bir “orta yol” bulunmalı” çağrısında bulunuyor.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: